otvorené: 09:00 - 21:00 en

Výstava „Na čom sa hrával tvoj tatko“

Dátum aktuality: 11 júla 2023

Výstava „Na čom sa hrával tvoj tatko“, ktorá u nás začína 2. septembra Vás prevedie herným obdobím od roku 1977, kedy vládla domácnostiam prvá generácia tv konzol ala pong až po súčasnosť, kedy si dokážete odemulovať na jednom malom handhelde takmer všetky herné systémy, ktoré sa na výstave budú nachádzať.

Obsahom sú originálne a funkčné herné systémy pre TV alebo handheldy od firiem ako Atari, Sega, Nintendo, Sony, Microsoft, Bandai, Sharp, ale aj počítače ako napr. legendárny československý Didaktik, či japonský MSX, Commodore 64, Amiga 500, Atari 800 XL alebo laptopy 386, či 486.

Postupne si prejdete až 50+ herných zariadení ako napr. nepredajný pong od Kodaku, ktorých vyšlo len 9000 kusov, LCD Solarpower od Bandai z roku 1982, ktorý je len na solárne napájanie a nepotrebuje žiadnu baterku, Virtual boy od Nintenda, ktorý pripomína predchodcu virtuálnej reality… Ku zariadeniam nemôže chýbať kopec originálnych hier a množtvom príslušenstva, ako sú napríklad Rukavica na ovládanie hier na  Famicome, šijací stroj, ktorý sa prepojí s Gameboyom a dajú sa na ňom nastavovať stehy, rádio pre Nintendo gameboy či Sega game gear, sonar na chytanie rýb, tlačiareň, fotoaparát, Tv anténa…

Súčasťou výstavy budú aj knižné publikácie o konzolách a hrách, soundtracky na platniach, zberateľské predmety…